Dolina Pałaców i Ogrodów
Prawdziwa perełka Kotliny Jeleniogórskiej. Gotyckie zamki i wierze, renesansowe i barokowe dwory, XIX-wieczne rezydencje oraz rozległe założenia parkowe tworzą niezwykły krajobraz.
Zamek Bolczów
Jedna z największych atrakcji turystycznych gminy. Wybudowany w XIV wieku, stanowi przykład maksymalnego wykorzystania ukształtowania i walorów obronnych terenu.
Aleja jarzębów szwedzkich
Jedna z najdłuższych w Europie aleja tego gatunku drzew. Mający swój początek przy stacji kolejowej trakt to jednocześnie jedna z głównych ulic miejscowości.
Kolorowe jeziorka
Urzekający kompleks trzech niewielkich jeziorek. Swoje nazwy zawdzięczają niezwykłemu zabarwieniu wody, związanemu z występowaniem w niej różnych związków chemicznych.
Dolina Janówki
Popularne miejsce spacerów, niezwykle malowniczy, ciągnący się na długości ok. 1,5 km trakt otoczony lasami i szeregiem ciekawych skałek o fantazyjnych nazwach (Urwista, Skalny Most, Piec, Krowiarka).
Starościńskie Skały
Niezwykle urokliwe „skalne miasteczko” położone na wysokości 718 m n.p.m. Jedna z najciekawszych atrakcji Rudaw Janowickich, z których rozciąga się panorama Karkonoszy, Rudaw Janowckich i Kotliny Jeleniogórskiej.
Skalny most
Jedna z najpiękniejszych grup skalnych Rudaw Janowickich, którą znaleźć można przy Dolinie Janówki. Nazwę wzięła od nietypowego kształtu: dwa, niemal 20-metrowe filary połączone naturalnym skalnym mostem.
Piec
Wznosi się w okolicy skalnego mostu i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych Rudaw Janowickich. To ogromna granitowa skała o wysokości ok. 20m. Jej górna część stanowi punkt widokowy
Sokolik i Krzyżna Góra
Dwa wzniesienia Gór Sokolich (części Rudaw Janowickich). Charakterystyczny kształt obu szczytów spowodował, że nadawano im różne potoczne nazwy m.in. Biust Lollobrygidy.
Łysa Góra
Coś dla narciarzy! W pobliżu znajduje się wyciąg narciarski Łysa Góra w Dziwiszowie, niedaleko jest do Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz do Czech.
Przycup w Dolinie
Radomierz 1b
58-520 Janowice Wielkie
GPS: 50.899651 , 15.890019
Telefon: +48 75 75 17 034
e-mail: restauracja@przycupwdolinie.pl
Noclegi 24h tel. 660 036 733
Projekt i wykonanie: TwojaReklama